PLEXUS POLAIRE

FRANCJA/NORWEGIA

Yngvild Aspeli, pochodząca z Norwegii twórczyni i reżyserka zespołu Plexus Polaire, od 2008 roku pracuje przy swoich przedstawieniach we Francji wraz z międzynarodową grupą artystów. Współtworzą je w pełnym zaufaniu do powstającego artystycznego dzieła. Poprzez obrazy i słowa, dźwięki i gesty, wyobraźnię i materię, Plexus Polaire próbuje wskrzesić na scenie do życia najbardziej skryte ludzkie uczucia. Do tej pory stworzyli wspólnie cztery przedstawienia: „Signals” w 2011 roku, „Opéra Opaque” w 2013, „Cendres/Proch” w roku 2014 i „Chambre Noire” w 2017 roku.

Plexus Polaire występuje w Polsce po raz pierwszy. Przedstawienie „Prochy” powstało pod opieką i przy współprodukcji Philippe`a Genty, wybitnego francuskiego lalkarza i jednego z niekwestionowanych mistrzów światowej animacji teatralnej. Zespół jest też jednym z tegorocznych rezydentów największego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek na świecie – w Charleville-Mezieres. Znalazł się wśród wyróżnionych, specjalnie wybranych grup teatralnych i został beneficjentem ich tegorocznego grantu na stworzenie premierowego spektaklu specjalnie dla tego wyjątkowego teatralnego wydarzenia na świecie. Zostanie ono pokazane we Francji na kilka dni przed łódzkim festiwalem.

Przyjazd Plexus Polaire na Międzynarodowy Festiwal Sztuki Animacji AnimArt mógł się odbyć dzięki wsparciu Instytutu Francuskiego w Polsce.
TEATR LALEK ARLEKIN – DUŻA SCENA, sobota 30.IX.2017, godz. 19.00

Przeczytaj więcej informacji o spektaklu

Plexus Polaire – Cendres/Ashes/Proch AnimArt 2017

Zapowiadaliśmy już zdjęciowo występ teatru Plexus polaire – Yngvild Aspeli – France / Norway i ich pokaz specjalny na III Festiwal Animart Dzisiaj możemy już pokazać Wam jednej z trailerów. „Proch” to emocjonujący teatralny thriller z pograniczna fikcji i rzeczywistości, wykorzystujący ludzkiej wielkości lalki. Oparty jest na książce Gaute Heivoll i opowiada prawdziwą historię norweskiego podpalacza, terroryzującego okolicę. Kiedy pisarz porównuje swoje życie do historii opisywanych w książce, zaczynają wyłaniać się dwuznaczne i delikatne podobieństwa… Za licznymi pożarami leży intymna narracja, która bada uśpione demony, czające się we wnętrzu człowieka… Jednocześnie BARDZO dziękujemy Instytut Francuski / Institut français de Pologne à Varsovie za wszelką pomoc. Dzięki niej, będziecie mogli zobaczyć po raz pierwszy w Polsce, tę zapracowaną, będąca w ciągłym światowym tournee grupę :)#animart2017 #plexuspolaire #kochamylalki #teatrlalekarlekin

Opublikowany przez Festiwal Animart na 29 sierpnia 2017